Chata Betka – Rataje nad Sázavou

O NÁS
Chata Betka je rekreační srubová chata, která je velmi útulná a prakticky zařízená. Nachází se v blízkosti obce Rataje nad Sázavou (Posázaví), Středočeský kraj. Tato oblast patří mezi velmi oblíbenou, která je často vyhledávanou destinací pro vodáctví, turistiku, cykloturistiku, houbaření, rybaření, výlety po hradech a zámcích a koupání v nedaleké řece Sázavě (500 m). Chata je situována na slunném svahu nad řekou Sázavou. Celkovou pohodovou atmosféru dokresluje šumění nedalekého jezu, který při pootevřeném oknu napomáhá zdravému spánku a celkovému odpočinku.

UBYTOVÁNÍ
Chata k pronájmu poskytuje možnost ubytování pro 5 osob ve 2 ložnicích. Interiér je z velké části tvořen dřevěnými prvky, které působí uklidňujícím dojmem.
V přízemí se nachází obývací místnost s krbem, rozkládací sofa, SAT/TV a plně vybavená kuchyň (mikrovlnná trouba, kamna, remoska, rychlovarná konvice atd.). Dále velká předsíň s lednicí a mrazákem a koupelna se sprchovým koutem a umyvadlem a samostatné WC.
V prvním patře se nachází dva dvoulůžkové pokoje.
Ve spodních uzamykatelných prostorách je možnost úschovy kol a dalších věcí.
Na oplocené zahradě se nachází venkovní krb/gril a otevřené ohniště.

Studená a teplá voda (koupelna a kuchyň). Ohřev vody je zajištěn 80l bojlerem. Možnost přitápění kamny v kuchyni, krbem v obývacím pokoji, nebo el. přímotopem. K dispozici jsou ručníky, povlečení, utěrky, jar, žiňky, sůl, pepř, cukr.

Uvnitř chaty je přísný zákaz kouření!

Parkování v blízkosti chaty (2 automobily), popřípadě další vozy dále od objektu chaty.

Obchod ve městě Rataje nad Sázavou vzdálen 1km, v letní sezóně nedaleký
kemp u chaty, vzdálen cca 300m (točené limo-pivo, občerstvení). Obchod v nedalekých Ratajích nabízí širokou nabídku potravin, polotovarů, uzenin a drogistických potřeb. Dále se v Ratajích nachází čerpací stanice. Veškerá občanská vybavenost se nachází v Uhlířských Janovicích vzdálených 12km od Rataj nad Sázavou. Další možnost stravování je v nedaleké obci Ledečko a turisticky známý kemp Kuchelník.

PROVOZ, POPLATKY, CENY (kapacita 5 osob)
Chata se pronajímá od května do záři (podle počasí). Minimální délka ubytování 2 noci. Ceny jsou uvedeny včetně DPH, energií a závěrečneho úklidu. V ceně není zahrnut rekreační poplatek 10 Kč a polatek ubytovací kapacity 4 Kč na osobu/den. Od rekreačního poplatku jsou osvobozeni osoby mladších 15 let, studenti a osoby starší 65 let.

2 noci:                     2000 Kč/noc/ chata
3 a více nocí:       1400Kč/noc/chata

Pes po domluvě. Jednorázový poplatek 200Kč.

Rezervační záloha činí 50% z celkové ceny za pobyt. Doplatek se platí v den příjezdu. Check-in po domluvě. Zaplacením zálohy nebo písemnou závaznou objednavkou rezercace ubytování vyjadřuje zákazník souhlas s ubytovacími a stornovacími podmínkami. Výše kauce (vratná záloha) 3000Kč se vybírá v den příjezdu a vrací se zpět na bankovní účet klienta. V případě storna 7 dní před nástupem je 50% záloha nevratná.
Bankovní spojení: 115-3620620247/0100

TIPY NA VÝLETY
V její blízkosti (300m) se nachází železniční zastávka, která slouží jako výchozí bod pro možnost výletů. Železniční trať ve směru Čerčany-Světlá nad Sázavou-Kolín.
Nedaleké hrady, zámky a zříceniny: hrad Český Šternberk 10km, ratajský zámek a hrad Pirkštejn 1km, zřícenina Talmberk 4km, zámek Jemniště 15km, zámek Konopiště 20km, rozhledna Špulka 13km a mnohé další zajímavosti v okolí. V letních měsících po železniční trati jezdí posázavský pacifik – parní lokomotiva s dobovými vagóny.

KONTAKT
Rodina Tichavova
mobil: +420 603 545 253
vladimir.tichava@icloud.com

Jak se k nám dostanete: Dálnice Exit 41 ve směru Praha-Brno sjezd Č.Šternberk, Divišov, dále přes Č.Šternberk-Zalíbená-Kozojedy-u vzrostlé lípy odbočit doleva a po cca 80m doprava a dále po štěrkové cestě.  GPS chaty: 49°50´35.065″N 14°57´1.335″E

imageimage